KPK -> hlavní stránka iKPK.cz -> hlavní stránka
KPK -> hlavní stránka
nic
AKTUÁLNĚ -> Aktuality, události, články ... NABÍDKA -> Přehled všech věcí k objednání PROJEKTY -> Přehled projektů, na kterých se KPK podílí O NÁS -> Více o KPK KONTAKT -> Napište nám

VELKÉ OTAZNÍKY

VELKÉ OTAZNÍKY | EXISTUJE ABSOLUTNÍ PRAVDA? | JAKÁ JE PRAVDA O BOHU? | JAKÁ JE PRAVDA O ČLOVĚKU? | KDO JE JEŽÍŠ KRISTUS? | CO SE MNOU BUDE PO SMRTI? | JAK NAVÁZAT OSOBNÍ VZTAH S BOHEM? | JAKÝ JE TVŮJ NÁZOR?

VELKÉ OTAZNÍKY

Milý příteli,

taky tě někdy napadají otázky, na které zatím nemáš odpověď? Jaký smysl má vlastně život? Kam směřuji? Nebo co se mnou bude po smrti? Jestli chceš, zvu tě teď na zajímavou cestu hledání a poznávání dosud neznámého. Protože jsem křesťan a věřím v Boha stvořitele, budu se opírat o jeho slovo - Bibli. Věřím totiž, že právě v ní můžeš najít mnoho odpovědí na své otázky. Věty citované z Bible (tzv. verše) jsou napsány tučně v uvozovkách. Na konci každého verše je přesný odkaz na místo v Bibli, kde si můžeš přečíst kontext pro lepší pochopení.

Že tě Bible nezajímá a v Boha nevěříš? VÝBORNĚ!! Tak první krok máš za sebou.

Tedy víru v Boží neexistenci jsi už vyzkoušel (a já taky). Teď se na to můžeš podívat z druhé strany. Neslibuji ti, že dostaneš odpověď na všechny své otázky. Nemáme patent na rozum. A nakonec si stejně budeš muset udělat svůj názor sám. Taky ti neslibuji, že to bude jednoduché, ale všechno, co za něco stojí, něco stojí. To je pravda. Nebo ne? A co je vlastně pravda? Mohu vůbec poznat pravdu? To je první oblast, kterou se budeme zabývat.

A tady je přehled všech zastávek na naší cestě:

A) Existuje absolutní pravda a lze ji poznat?
B) Jaká je pravda o Bohu?
C) Jaká je pravda o člověku?
D) Kdo je Ježíš Kristus?
E) Co se mnou bude po smrti?
F) Jak mohu navázat osobní vztah s Bohem?

Úplně na konci najdeš otázky a budeme velice rádi, jestliže si najdeš chvilku a pošleš nám své odpovědi a názory.

Než vyrazíme, musím tě ještě varovat, abys nezačínal tuto cestu bez patřičné výbavy. To, co budeš určitě potřebovat, je upřímnost. Upřímnost sám před sebou a upřímnou touhu poznat pravdu, pokud nějaká existuje. To taky znamená odložit všechny předsudky a kriticky myslet. Slovo kriticky ti může znít negativně, ale ve skutečnosti to znamená rozpoznávat, rozsuzovat. Bez tohoto vybavení nemá cenu začínat.

Připraven? Tak jedem!

Další stránka ->

Email | Kontakt | Webmaster © JMA